United Brands - fine wines and spirits
hledání:

Novinky

2012-10-05 08:45:00

RODNÉ LISTY KE STAŽENÍ - LIHOVINY NAD 20%

Předpis č.128/2014 Sb. nařízení vlády o zrušení nařízení vlády č.317/2012 Sb. celá novinka

2017-03-01 09:01:00

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. celá novinka

2015-11-20 12:33:00

Prodejní den United Brands

Prodejní den United Brands v barvách podzimu.... celá novinka

2015-07-28 09:50:00

EPICURE - EPIKUROS 2015

úspěch vín z nabídky United Brands Slovakia celá novinka

« novější | starší »

Lahve

Jaký džin žije v jaké lahvi?

Tvar lahve, oproti sklence, víno neovlivňuje. Tradice, estetika a pragmatické uvažování jsou hlavními důvody, kterým vděčíme za četné tvarové variace. A samozřejmě vlivu ducha doby a módy. Víno je zboží, které lehce podléhá zkáze. Sklo zamezuje kontaktu s kyslíkem a tím oxidaci. Kontakt se vzduchem skrývá riziko, že víno ztratí svoji svěžest a eventuálně změní barvu - zkrátka se stane nepoživatelným.

Mnoho tvarů láhví se stalo typickým znakem určitého vína nebo konkrétní oblasti:
Kyjovitá lahev
Kyjovitá lahev
elegantní tvar lahve s dlouhým hrdlem v sobě uchovával rýnská vína (hnědé sklo) a moselská vína (zelené sklo) již na přelomu století.
Bordeauxská lahev
Vinná lahev
široká ramena propůjčují této lahvi klasické a elegantní vzezření. Válcovité, lehce kónické tělo připomíná antický tvar. Dnes se používá pro červená vína nejrůznějších druhů. Vyrábí se ze zeleného, hnědého nebo bezbarvého skla.
Burgundská lahev
Burgundská lahev
tento tradiční tvar lahve s velkým břichem a svěšenými rameny se používal v Burgundsku již v minulém století. Dnes se do této lahve z hnědého nebo žlutozeleného skla stáčejí jak červená tak bílá vína.
Albeisa
Albeisa
byla vyvinuta v 70. letech pro vína z Alby (Piemont) a je registrována ochrannou známkou pouze pro vína z této oblasti. Její tvar připomíná nádoby, které se na vína této oblasti používaly již před třemi staletími.
Rýnská lahev
Rýnská lahev
v této láhvi se nabízí vína rosé z Provence - avšak řada výrobců dnes upřednostňuje klasickou vinnou lahev. Rýnská lahev působí svým zakřiveným tvarem příliš folklorně.
Bocksbeutel
Bocksbeutel
od doby výnosu z roku 1728 se považuje tato lahev za garanta "pravosti a plné míry" Ještě dnes je předepsaná pro všechna jakostní vína a vína s predikátem pocházející z oblasti Franke.
Elsasská flétna
Alsasská flétna
Flute d'Alsace - štíhlá, zelená, válcovitá - je rozšířená nejen v Alsasku, ale i v jiných oblastech Francie, v Německu, Rakousku a Švýcarsku.
Šampaňská lahev
Šampaňská lahev
klasika na všechna šumivá vína: v dlouhém hrdle se mohou během druhého kvašení shromažďovat kvasinky. Sklo je silné tak, aby odolalo tlaku kysličníku uhličitého.
Portská lahev
Portská lahev
podsaditý tvar, oblá ramena, nafouklý krk jsou typické rysy této lahve. Je foukaná z tmavého skla, které potlačuje ultrafialové záření a zajišťuje tak vysokou ochranu proti světlu. Používá se celosvětově na likérová vína.

lahve Kvůli citlivosti vína na světlo jsou lahve často tmavě zabarvované. Velikost lahve ovlivňuje proces zrání vína: čím menší lahev, tím rychleji zraje její obsah. Z tohoto důvodu se velkolepá vína plní vždy do nadměrných lahví.

Označení nadměrných vinných lahví:

Magnumodpovídá 2 lahvím á 0,75 l
Double-Magnumodpovídá 4 lahvím á 0,75 l
Jeroboamodpovídá 6 lahvím á 0,75 l
Impérialeodpovídá 8 lahvím á 0,75 l
Salmanazarodpovídá 12 lahvím á 0,75 l
Balthasarodpovídá 16 lahvím á 0,75 l
Nebukadnezarodpovídá 20 lahvím á 0,75 l
vstup pro partnery:
login
heslo

copyright © United brands 2005 - all rights reserved
email: info@unitedbrands.cz phone: +420 724 201 010